ZŁOTO WE WNĘTRZU trend roku

Złoto we wnętrzu to jeden z wielu trendów tego roku, o których przeczytasz tutaj.

Co sprawia, że tak bardzo je kochamy lub nienawidzimy? Czy to jego barwa, czy błysk, czy elegancja i prestiż jaki nadaje każdemu elementowi, przedmiotowi, który zdobi?Jak na nas wpływa? Z czym je zestawiać? Tego dowiecie się z dzisiejszego wpisu. Zapraszam.

Złoto – materiał bardzo szlachetny, od wieków po dziś dzień używany we wnętrzach, ornamentach, dekoracjach, gastronomii, przemyśle, jubilerstwie czy medycynie. Złoto jest ciężkim,miękkim i błyszczącym metalem, łatwym do formowania i nie utleniającym się w wodzie i powietrzu, co sprawia że jego barwa sie nie starzeje.

Złoto jest ponadczasowe, drogie, intrygujące, skupiające na sobie uwagę,wzbudza zachwyt i nie lubi konkurencji. Symbolizuje bogactwo i moc. Zawsze było zarezerwowane dla elity i władzy. Złoto nadaje prestizu i splendoru. Symbol światła słonecznego, żywotności i doskonałości.

złoto we wnętrzu

Złoto we wnętrzu stosuje sie oszczędnie, z umiarem – w większych dawkach może powodować wrażenie kiczu i brak gustu- ale użyte w odpowiedniej proporcji, świadczy o dobrym smaku. Złoty to barwa o szerokich możliwościach aranżacyjnych. Komponuje się w zasadzie ze wszystkimi kolorami i sprawdza sie nie tylko we wnętrzach klasycznych. Bez problemu odnajdzie sie w minimalistycznych, skandynawskich, wiejskich,vintage czy industrialnych wnętrzach dodając im elegancji, wykwintnoscii ekskluzywności i prestiżu. Złoto we wnętrzu można użyć jako subtelnego dodatku, małego akcentu, który podkresli charakter wnętrza lub jako tła –  elementu dominujacego.

złoto we wnętrzu – przykłady zastosowania w kuchni

 

złoto we wnętrzu – przykłady zastosowania w łazience

złoto we wnętrzu – przykłady zastosowania w sypialni

złoto we wnętrzu – przykłady zastosowania w salonie

z czym łączyć złoto we wnętrzu?

  • marmurem
  • drewnem
  • czernią
  • bielą
  • szarościami
  • różem
  • zielenią
  • granatem
  • betonem
Złoto powinno podkreślać najważniejsze akcenty wyposażenia, dopełniać aranżację wnętrza i nadawać mu charakter.

 

Co sądziszo złotym kolorze we wnętrzu? Zaprosiłbyś go do siebie, a może nie? Posiadasz już „coś” złotego w swoich czterech kątach? Podzielsię swoją opinią. Zapraszam do komentowania. Gosia

zdjęcia:pinterest