Projekt Kalinówka


Projekt Kalinówka – charakterystyka

nowobudowany dom piętrowy

powierzchnia projektowana 231,43m2

parter: wiatrołap, łazienka, kuchnia z jadalnią, salon, pokój gościnny

piętro: klatka schodowa, sypialnia, pokój chłopca, pokój dziewczynki, biuro/pokój gościnny, łazienka

Projekt Kalinówka – założenia

Dom projektowany dla dwóch osób dorosłych, dziewczynki, chłopca i psa.

Styl nowoczesny, ciepły, bez przepychu, z akcentem przykuwającym uwagę.

Jasne kolory. Kolory natury, ziemiste, ciepłe.

Projekt Kalinówka – część dzienna – parter

Wiatrołap

Pomieszczenie oddzielone jest od salonu szklanymi drzwiami w czarnej metalowej ramie. Posiada dużą, pojemną szafę. Tapicerowane siedzisko oraz duże lustro z konsolką na odłożenie kluczy. Jednym słowem wszystko, co niezbędne, aby wiatrołap spełniał swoją funkcję.

Salon

Salon, ze względu na konstrukcję budynku przedzielony został belką w poprzek…Tak, teraz jej nie widać! Ogólnie rzecz biorąc nie dodawała mu uroku. Została zatem ukryta poprzez częściowe obniżenie sufitu do jej wysokości. Ten zabieg wydzielił pięknie strefę salonu i wejścia.

Salon jest ogromny, posiada piękne, duże przeszklenia, ale też duże powierzchnie ścian, (ponad dziewięć metrów!), które w tym przypadku wydawały się nieproporcjonalne do wybranych mebli. Dlatego, aby udomowić tą strefę i przełamać tak dużą powierzchnię, powstała zabudowa z podświetlanymi półkami.

W salonie pod schodami została też zaprojektowana biblioteczka z miejscem do czytania. Dzięki temu zyskaliśmy dużo powierzchni na książki, kącik do czytania oraz miejsce na posłanie dla psa. Obok wejście do pokoju gościnnego.

Pokój gościnny

Do tego miejsca również prowadzą ukryte drzwi. Na tym nam zależało, aby wejscie było dyskretne, a z salonu praktycznie niewidocznenie. Jak sama nazwa mówi, to pokój gościnny z rozkładaną sofą i dużą szafą, która służy rownież do przechowywania rzeczy rzadko używanych przez domowników.

Kuchnia

Przechodząc dalej salon łączy się z jadalnią i kuchnią. Mając to na uwadze, trzeba było zgrać spójnie wszystkie przestrzenie. Czy się udało? Ocencie sami.

Tu każda ściana posiada jakiś otwór, w związku z tym układ mebli był z góry przesądzony, a meble musiały się znaleźć po przeciwnych stronach. W rezultacie na ścianie pod oknem powstał blat roboczy ze zlewozmywakiem. Aby przyciągnąć uwagę i wygospodarować miejsce na ekspres do kawy, porcelanę i bibeloty, powstała, podświetlana, podwieszana witryna. Poza tym po tej stronie znalazła miejsce wolnostojąca lodówka SBS.

Na środku wyspa z płytą indukcyjną, dużą ilością szuflad i stolikiem śniadaniowym.

Po przeciwnej stronie stanęła podświetlana zabudowa wysoka z płyty w czarnym macie, z drzwiami ukrytymi do spiżarni, piekarnikiem i mikrofalą w słupku. Dopełnieniem jest czarny sufit, który dodatkowo dodaje proporcji i charakteru całej przestrzeni.

Wchodząc do salonu, po prawej stronie rownież mieliśmy belki i słupy, które bądź co bądź nie wyglądały estetycznie, dlatego też powstała w tym miejscu zabudowa g-k słupa z podświetleniem, okrągłym lustrem i konsolką.

Łazienka

Do łazienki, prowadzą drzwi z ukrytą ościeżnicą, zlicowane ze ścianą i malowane w takim samym kolorze, przez to sprawiją wrażenie, że wejście jest bardzo dyskretne i nieoczywiste.

W tym pomieszczeniu również nie obyło się bez słupów i wyzwań. Jak widać powstały dwie zabudowy podświetlane, które oprócz tego, że ukrywają rury i mechanizm podtynkowy, to zakryły słypy! Ostatecznie łazienka jest funkcjonalna oraz prezentuje się elegancko i reprezentacyjnie.

Projekt Kalinówka – część nocna – piętro

Korytarz

Korytarz i klatka schodowa utrzymana jest w kolorystyce parteru, przez to tworzą harmonię. Uwagę należy zwrócić jednak na wysoką ścianę. Kompozycja świetlna na tle tynku dekoracyjnego, spowodowała, że to przechodnie miejsce dzięki temu nabrało elegancji i charakteru.

 • projekt kalinówka klatka schodowa
 • projekt kalinówka korytarz

Sypialnia

W pomieszczeniach na piętrze, oprócz głównej bazy kolorystycznej: bieli, beżów i drewna, wprowadzone zostały kolory. W sypialni pojawia się zagłówek tapicerowany w welwetowej tkaninie, w kolorze głębokiej zieleni. Dopełniają go w tym przypadku dodatki w akcentach czerni i miedzi. Kolor ten, oprócz lamp, pojawia się również na tkaninach rolet i poduszkach.

 • projekt kalinówka sypialnia widok na zagłówek łóżka
 • projekt kalinówka widok z góry
 • projekt kalinówka sypialnia widok na łóżko
 • projekt kalinówka garderoba
 • projekt kalinówka sypialnia widok na siedzisko pod oknem
 • projekt kalinówka łazienka przy sypialni
 • projekt kalinówka łazienka przy sypialni
 • projekt kalinówka łazienka przy sypialni widok z góry

Home office/pokój gościnny

Home office, pełni kilka funkcji, jest zarówno biurem, sypialnią dla gości oraz miejscem, gdzie można swobodnie rozłożyć deskę i uprasować rzeczy. Zabudowa szafy została tak zaprojektowana, żeby można było schować deskę, żelazko, dodatkową posciel, ręczniki oraz książki i dokumenty biurowe.

 • projekt kalinówka home office widok na siedzisko pod oknem i biurko
 • projekt kalinówka home office widok na szafę w zabudowie
 • projekt kalinówka home office widok z góry

Pokój dziewczynki

Tapeta z koniem nie tylko wyznaczyła nam kolorystykę wnętrza, ale pokazuje, co jest największą pasją właścicielki. Dzięki temu pojawił się tapicerowany zagłówek łóżka w błękitnej tkaninie, miętowa pufa, różowe dodatki i czarne akcenty. Oprócz biurka i łóżka, nie mogło zabraknąć również toaletki z dużym lustrem, jak to w każdym pokoju młodej dziewczyny.

 • projekt kalinówka pokój dziewczynki widok na łóżko z zagłówkiem na tle tapety z koniem
 • projekt kalinówka pokój dziewczynki widok na zagłówek tapicerowany i łózko
 • projekt kalinówka widok na zabudowę szafy
 • projekt kalinówka panel tapicerowany łóżko szafa
 • projekt kalinówka widok na ścianę z biurkiem
 • projekt kalinówka pokój dziewczynki widok na pokóz z góry

Pokój chłopca

Tutaj też główną rolę odgrywa tapeta, pokazująca zainteresowania małego właściciela. Bez wątpienia dzięki projektowi zabudowy meblowej na wymiar, praktycznie na trzech ścianach, udało się wygospodarować wygodne siedzisko do czytania pod oknem, dużo miejsca do przechowywania rzeczy, wygodne biurko oraz powierzchnię do zabawy.

 • projekt kalinówka pokój chłopca widok na zabudowę meblową z biurkiem i łóżko na tle tapety z dinozaurami
 • projekt kalinówka pokój cghłopca widok na zabudowę meblową i siedzisko pod oknem
 • projekt kalinówka
 • projekt kalinówka pokój chłopca widok z góry

Łazienka

Największa łazienka w domu, z wanną wolnostojąca, prysznicem, pralką i suszarką. Oprócz tego wiadomo, wc, bidet i umywalka. Kolorystykę wyznaczyła nam płytka typu carpet. W związku z tym pojawiły się błękity, jasne szarości, drewno, a wszystko to przełamane dodatkami w czerni. Dlatego też płytka została ułożona na wprost wejścia, aby przykuwać uwagę, a na jej tle stanęła wanna wolnostojąca i kabina prysznicowa. Poza tym, tą kąpielową i najbardziej dekoracyjną część od pozostałej oddziela oświetlenie ledowe pomiędzy płytkami i lustrem przechodzące na podłogę. Dodatkowo, oddzielenie światłem widać też na suficie i na przeciwnej ścianie, gdzie zanajduje się wc i geberit.

 • projekt kalinówka łazienka widok na ścianę z lustrem
 • projekt kalinówka łazienka widok na wannę i kabine prysznicową na tle patchworkowych płytek
 • projekt kalinówka łazienka widok kabinę prysznicową
 • projekt kalinówka łazienka widok na zabudowe pralki od wewnątrz
 • projekt kalinówka łazienka widok na zabudowę pralki
 • projekt kalinówka łazienka widok na scianę z drzwiami
 • projekt kalinówka łazienka widok z góry

Jak dobrnęłaś/ąłeś do końca i podobało Ci się to, co stworzyłam będzie mi miło jak zostawisz po sobie ślad, skomentujesz lub udostępnisz. To bardzo buduje i dodaje motywacji do przygotowania kolejnych treści.

Dziękuję ♥ Gosia