Jak dobrać płytki nad blatem do reszty kuchni


 

Wczoraj napisała do mnie Asia , która poprosiła o poradę jak dobrać płytki nad blatem kuchennym do całej reszty kuchni, którą już posiada. Czyli szarych mebli, czarnego blatu i szarych geometrycznych płytek podłogowych. Asia ma dobry gust i wie czego chce, ale jak sama mówi nie umie wszystkiego razem dobrać. Bardzo lubi szarości i błękity i w takiej kolorystyce zamierza urządzić dom.

Zainspirowana jej malutką kuchnią 2 x 2,4 m z oknem, nie mogłam spać w nocy 🙂 … i stworzyłam trzy wersje kolorystyczne, które moim zdaniem ogarną całość. Ciekawa jestem czy któraś z nich przypadnie Asi do gustu ?

Wersja 1

Moja wyobraźnia nie zna granic i trochę poszalałam 🙂 stąd to połączenie czerni, szarości, kremu i złota…

Wybrałam ściany i płytki nad blatem w kolorze kremu (zbliżonego do tego z płytek podłogowych), które stworzą kontrast z blatem i wyeksponują czarny okap. Na czarnym blacie zastosowałam czarny zlewozmywak i płytę, żeby kolory nie konkurowały z pozostałymi materiałam. Zaproponowałam również złote uchwyty i baterię kuchenną by ożywić nieco monochromatyczną kolorystykę.

Jak dobrać płytki nad blatem do reszty kuchni

Wersja 2

W tej wersji postawiłam na ściany i płytki nad blatem w odcieniach błękitu, który tak bardzo lubi moja czytelniczka oraz czarne sprzęty i uchwyty do szarych frontów meblowych.

Jak dobrać płytki nad blatem do reszty kuchni

 

Wersja 3

Wersja trzecia to płytki nad blatem w kolorze czarnego granatu w konkurencji do jasno – szarych ścian i sprzętów ze stali

Jak dobrać płytki nad blatem do reszty kuchni

Co sądzicie ? Która wersja bardziej przypadła Wam do gustu ? Podzielcie się swoimi uwagami, a jak sami potrzebujecie porady piszcie klamczynskawnetrza@gmail.com lub na fb.  

Pozdrawiam Gosia