PROCES PROJEKTOWY KROK PO KROKU

proces projektowy

Proces projektowy, to nic innego jak kroki, jakie trzeba wykonać, aby powstał projekt wnętrza, nie zależnie od projektu, który wybierzesz. Zobacz jak to wygląda u mnie.

KROK 1 – Wycena

Wypełnij formularz szybkiej wyceny lub prześlij e-mail na klamczynskawnetrza@gmail.com, w którym podaj koniecznie:

 • metraż pomieszczenia/obiektu,
 • zakres projektu, jaki ma obejmować (np. czy projekt ma dotyczyć całego domu, tylko łazienki, salonu z kuchnią itp.)
 • informację, czy to nowe, czy stare budownictwo
 • czy pomieszczenia posiadają jakieś nietypowe rozwiązania (np. skosy)
 • oczekiwania co do projektu (np. sama wizualizacja bez rysunków technicznych, projekt z rysunkami dla wykonawców, dobór materiałów i akcesoriów do wnętrza z listą zakupów)
 • czy jakieś pomieszczenia muszą zostać wykonane w tempie ekspresowym? jakie?
 • przewidywany termin realizacji
 • oraz opisz  swoje wymagania dotyczące przestrzeni

Wycena oczywiście jest bezpłatna i nie zobowiązuje do żadnej współpracy. Jednak będzie mi miło, jak  w przypadku braku akceptacji wyceny odeślesz mail z informacją zwrotną i napiszesz co skłoniło Cię do rezygnacji.

Czas oczekiwania na ofertę to zazwyczaj jeden dzień roboczy.

KROK 2 – Potwierdzenie gotowości do rozpoczęcia projektu

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub jesteś zainteresowany ofertą wyślij e-mail na klamczynskawnetrza@gmail.com z krótką informacją, że zapoznałeś się z ofertą i jesteś zdecydowany na dalszą współpracę.

KROK 3 – Formalności i przygotowanie do projektowania

W kolejnym mailu otrzymasz  wzór umowy do zapoznania się. Jeżeli będziesz mieć jakieś uwagi, chciał nanieść jakieś zmiany, to jest ten moment. Otrzymasz również oś czasu projektu z rozpisanymi etapami i czasem, jaki one zajmą.

Naniosę poprawki i otrzymasz ostateczną umowę do akceptacji. Należy ją wydrukować, podpisać i odesłać skan dokumentu.  Po otrzymaniu potwierdzenia płatności (jest to 50 % ustalonej kwoty w umowie*) zostaniesz powiadomiony o rozpoczęciu projektu i otrzymasz e-mail z prośbą o dołączenie do platformy, na której będzie prowadzony cały projekt. Aby dołączyć do projektu należy postępować według instrukcji podanej w e-mailu.

Z platformy możesz korzystać zarówno na komputerze jak i na telefonie. Jak ci wygodniej. To tu będziemy przesyłać sobie wszystkie dokumenty, inspiracje, rzuty, wizualizacje i na bieżąco je komentować. 

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że bez Twojego udziału w procesie projektowym wnętrze nie powstanie, dlatego też musisz wykonać swoją pracę, abym ja mogła wykonać swoją:) Poproszę Cię o wypełnienie formularza z wytycznymi do projektu oraz przesłania brakujących wymiarów.

Zrozumienie Twojego gustu i potrzeb, to najważniejszy etap tego procesu, dlatego ważne jest dokładne, prawdziwe i kompletne udzielenie odpowiedzi na wszystkie zagadnienia. Bez niego nie będę mogła zaprojektować wnętrza odpowiadającego Twoim potrzebom! 

Przeanalizuję Twoje potrzeby i otrzymasz brief z wytycznymi projektowymi do akceptacji. 

*(Istnieje możliwość rozłożenia płatności na więcej wpłat. Ilość jest omawiana przed podpisaniem umowy.)

KROK 4 – Projekt podstawowy

W końcu nadszedł czas, aby tworzyć! Po około 5 dniach roboczych od akceptacji wytycznych projektowych  na platformie będziesz mógł zobaczyć:

 • moodboard, czyli tablicę, która podsumuje styl projektu, materiały, kolory i wszelkie użyteczne obrazy, aby wyjaśnić Ci założenia projektowe
 • dwie opcje układu mebli i sprzętów dla Twojej przestrzeni
 • wstępną listę materiałów i wyposażenia do kupienia

Będę potrzebowała Twojej opinii na tym etapie, zanim przejdziemy do następnego, możesz komentować bezpośrednio przy każdym zdjęciu! Daję Ci na to maksymalnie 5 dni. Wiadomo, czasem trzeba się przespać z niektórymi pomysłami, przedyskutować z małżonkiem.

Naniosę poprawki i prześlę ostateczny projekt podstawowy do akceptacji.
Akceptujesz projekt.

*Jeżeli wybrałeś tylko projekt podstawowy, wpłacasz II część ustalonej w umowie kwoty i
nasza współpraca kończy się na tym etapie. Przesyłam projekt podstawowy w formie pliku PDF na podany w umowie e-mail.

KROK 5 – Projekt koncepcyjny = projekt podstawowy + wizualizacje i model 3D

Na podstawie wcześniej zaakceptowanego układu funkcjonalnego oraz moodboardu powstaje bryła 3D pomieszczenia/obiektu oraz wstępne wizualizacje dla każdego pomieszczenia. Na tym etapie walczymy, abyś miał 100% pewność, że to jest to, ponieważ wizualizacje ostateczne nie podlegają poprawkom!
Jeśli nie masz zastrzeżeń, akceptujesz wstępne wizualizacje, wpłacasz II część umówionej kwoty i przechodzimy do kolejnego etapu.

KROK 6 – Wizualizacje

Na podstawie zaakceptowanego modelu 3D powstaje ostateczna wizualizacja.

*Jeżeli wybrałeś tylko projekt koncepcyjny, nasza współpraca kończy się na tym etapie. Przesyłam projekt koncepcyjny w formie pliku PDF na podany w umowie e-mail.

KROK 7 – Projekt wykonawczy

Po zaakceptowaniu wizualizacji otrzymasz wszystkie niezbędne rysunki techniczne dla wykonawców oraz listę wyposażenia i materiałów, które możesz łatwo kupić online.

KROK 8 – Zakończenie

Ciesz się nową przestrzenią i nie zapomnij przesłać mi zdjęć !!!
Uwielbiam pozostać w kontakcie z moimi klientami… i jest duża szansa, że ​​Twoje nowe wnętrze zostanie zaprezentowane na stronie www.klamczynskawnetrza.pl !

Jak długo trwa proces projektowy?

To wszystko zależy! Zapytasz od czego?

Proces projektowy zależy od tego, jaki zakres projektu wybierzesz, od ilości pomieszczeń do projektowania oraz czy będziesz sprawnie zatwierdzać każdy etap projektowy.

,